قوانین و مقررات فروش در سایت الوند مارکت
تاریخ انتشار : 1400/07/08 16:50
تعداد بازدید : 625

) قیمت مصرف کننده

توضیحات: همان قیمت تصویب شده محصول می‌‌باشد که روی محصول درج شده است. بنابراین از هرگونه قیمت‌گذاری و فروش محصول با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب در صورتی که «قیمت مصرف کننده» روی محصول درج شده باشد، خودداری نمایید.

البته محصولاتی که روی آن ها «قیمت مصرف کننده» درج نشده باشد اما قیمت مصوب دارند، باید با توجه به قیمت های رسمی رایج در کشور قیمت گذاری شوند.

از فریب دادن خریداران از طریق فروش محصول به قیمت اصلی با عنوان تخفیف یا درج قیمت های غیر واقعی جداً خودداری فرمایید.

جریمه: توجه داشته باشید که در صورت هرگونه تخلف دو برابر مجموع اختلاف قیمت محصول فروخته شده نسبت به قیمت واقعی و تعداد کل به فروش رفته از‌‌همان محصول منجر به جریمه و غیر فعال شدن محصول خواهد شد. البته در صورت تکرار تخلف پنل‌ کاربری فروشنده بسته و در نهایت باعث قطع همکاری وی می‌‌شود.

۲) لغو سفارش مشتری

 توضیحات: در صورت موجود بودن محصول مورد سفارش مشتری، فروشنده ملزم به ارسال محصول خواهد بود. در صورتی که موجودی به اتمام رسیده باشد، فروشنده باید محصولاتش را در سایت غیر فعال یا میزان موجودی را به روز نماید.

بنابراین از لغو سفارش مشتری مثل قیمت اشتباه یا عدم موجودی اکیداً خودداری فرمایید.

جریمه: در صورت عدم موجودی کالا در انبار فروشنده، تاخیر در ارسال کالا، قیمت گذاری اشتباه و فروش کالاهای ممنوعه که منجر به لغو سفارش مشتری از  سوی فروشنده شود، جریمه ای معادل با دو برابر کمیسیون ضرب‌ در قیمت کالای سفارش گذاری شده (حداقل.... و حداکثر....) خواهد داشت.

۳) ارسال به موقع سفارشات مشتریان

توضیحات: تمامی فروشندگان وظیفه دارند سر تاریخ و زمان مشخص شده سفارشات را به دست مشتریان برسانند.

در صورتی که فروشنده مجبور به تهیه محصول و همچنین دریافت سفارشات از جانب خریدار باشد موظف است مدت زمان تهیه محصول و ارسال کالا به مشتری را در سایت درج کند

 جهت جلوگیری از هرگونه تاخیر در ارسال محصول از موجود بودن محصول اطمینان حاصل کنید و از موجود کردن محصول در سایت در صورت نبود محصول خودداری فرمایید.

 

جریمه: در صورت تاخیر در ارسال کالا، اگر کمتر از ۲ روز تاخیر باشد نیم درصد کمیسیون و اگر بیشتر از دو روز تاخیر باشد تمام درصد کمیسیون دارد.

 

۴) فروش کالای غیراصل

توضیحات: محصولی که از نظر جنس، کیفیت، بسته بندی و... با محصولات اصلی مورد تایید شرکت های قانونی وارد کننده یا صاحب اصلی برند مغایرت داشته باشد محصول غیر اصلی یا تقلبی میباشد.

 در صورتی که در تصاویر و عنوان محصولات، برند اصلی  کالا مشخص شده باشد ولی با محصول فروخته شده مغایرت داشته باشد، محصول غیر اصل شناخته شده و امکان فروش آن در سایت الوند مارکت امکان پذیر نمی‌‌‌‌باشد. بنابراین جهت حفظ اعتبار خود و الوند مارکت از فروش محصولات بی کیفیت و غیر واقعی اکیداً خودداری نمایید.

بنابراین فروش کالای غیر اصل در الوند مارکت مطلقاً ممنوع می‌‌باشد.

 

جریمه: فروش کالای غیر اصل منجر به جریمه ای معادل با ۱۰ برابر قیمت محصول فروش رفته  ضرب در تعداد کل محصولات فروخته شده از همان محصول و از ابتدا خواهد بود. بنابراین الوند مارکت می‌تواند قرارداد خود را با فروشنده قطع نماید.

 

۵) فروش کالای قاچاق، ممنوعه و غیر بهداشتی

توضیحات: فروش هرگونه کالاهای غیرقانونی از جمله کالاهای قاچاق ممنوعه و غیر بهداشتی که سلامت مصرف کننده را به خطر بیندازد، ممنوع خواهد بود توصیه می شود مقاله لیست کالاهای ممنوعه که اجازه فروش آن‌‌ها در الوند مارکت را ندارید مطالعه فرمایید.

 

جریمه: فروش هرگونه کالای غیر قانونی دو برابر ارزش محصول  به علاوه خسارت‌‌های الوند مارکت از حساب فروشنده کم خواهد شد.

 

۶) ارسال به موقع فاکتور خرید به مشتریان

توضیحات: از تاریخ........ وظیفه صدور فاکتور فروش و برگشت از فروش برای مشتری برعهده الوند مارکت خواهد بود.

مشتریانی که فاکتور های درخواست آنها تا قبل از ..... ثبت شده در پنل کاربری قابل مشاهده و باید طبق روال قبل برای مشتریان ارسال گردد.

فروشندگان تا پایان .... مهلت دارند تا فاکتور های درخواستی باقیمانده را صادر و برای مشتریان ارسال کنند. در غیر این صورت این امکان از پنل حذف خواهد شد.

جریمه: در صورت عدم ارسال فاکتور های درخواستی توسط مشتری تا قبل از..... کل مبلغ فاکتور از حساب فروشنده کسر می‌شود.

۸) کالای مرجوعی

توضیحات: اگر مشتری کالا را به دلایل زیر مرجوع کند مستلزم پرداخت جریمه خواهد بود:

 • محصول غیر اصل
 • مشکلات فنی یا وجود عیب در محصول
 • مغایرت محتوا، رنگ، لیبل
 • کسری اقلام همراه محصول یا محصول استفاده شده
 • اشکال یا اتمام در مدت گارانتی
 • کارت‌گارانتی نامعتبر و دارای مشکل
 • عدم وجود فاکتور و کارت گارانتی
 • عدم اعمال تخفیف
 • بالاتر بودن قیمت فروش از قیمت مصرف کننده چاپ شده روی محصول
 • آسیب فیزیکی محصول با وجود بسته‌‌بندی سالم

جریمه: جریمه معادل دو برابر کمیسیون ضرب در قیمت کالای سفارش گذاری شده (حداقل... حداکثر...)می‌‌باشد.

 

۹) باز‌‌پس گیری

توضیحات: تمامی فروشندگان وظیفه دارند در مورد کالاهای مرجوعی به دلایل زیر تعیین تکلیف و نسبت به تحویل کالا از انبار الوند مارکت اقدامات لازم را انجام دهد:

 • محصول بدون لیبل صحیح
 • محصولی که فروشنده تقاضای بازگرداندن آن از انبار را داده است
 • محصولی که فروش آن‌ها ممنوع و غیر قانونی شده است
 • محصول مرجوع شده به دلیل مغایرت در ورود کالا
 • محصول عودت شده از سوی مشتریان به دلایل ذکر شده در مورد شماره ۸ (کالای مرجوعی)
 • محصول مرجوع شده به دلیل مغایرت در ورود کالا

در صورت استفاده از حمل و نقل الوند مارکت، کالا به فروشنده عودت داده خواهد شد. در غیر این صورت فروشنده موظف خواهد بود در زمان مشخص نسبت به باز پس‌گیری کالاها از انبار اقدام کند.

دقت داشته باشید حداکثر تا ۴۵ روز پس از اعلام، فروشنده جهت دریافت و برگرداندن کالاهای مشخص شده اقدام کنند، لازم به ذکر است الوند مارکت مسئولیتی در قبال نگه‌داری از این کالاها نخواهد داشت.

جریمه: در صورت تاخیر در تعیین تکلیف و بازگرداندن محصولات تعیین شده، منجر به جریمه خواهد شد، در واقع به ازای هر روز تاخیر مبلغی معادل  ۹۰۰۰ تومان برای هر محصول خواهد بود.

 

کلمات کلیدی : قوانین و مقررات